Autor-Ordinance - firma założona w roku 1916 w Nowym Jorku generał John T. Thompson i finansista Thomas F. Ryan, w celu finansowania prac nad karabinem samopowtarzalnym dla armii amerykańskiej. Z karabinu nic nie wyszło, ale ubocznym produktem tych prac był skonstruowany przez Thomasa Payne'a pistolet maszynowy Thompson (tzw. Tommy Gun), który wkrótce stał się symbolem walki gangów.
Gangsterska sława ograniczyła sprzedaż pistoletu dla wojska i w latach 30. firma splajtowała, a jej maszyny i majątek przejeła firma Federal Laboratories, zaopatrująca policję. Od FL firmę zakupił w końcu lat 30. Russel Maguire, a gdy w 1944 roku armia zrezygnowała z przestarzałych Thompsonów majątek firmy leżał w skrzyniach aż do lat 60., gdy kupił je za grosze George Numrich, szef firmy Gun Parts, specjalizującej się w dostarczaniu części zamiennych do broni. Numrich miał osobliwe hobby - wykupował zbankrutowane, ale słynne firmy zbrojeniowe. A-O była perłą w jego kolekcji, do tego stopnia, że Gun Parts z West Hurley zmieniła wkrótce nazwę na Auto-Ordnance, przystępując do produkcji cywilnych wersji Thompsona, pozbawionychmożliwości strzelania seriami. Oprócz kopii Thompsonów firma produkuje także pistolety, będące kopiami Colta wzór 1911A1, pod nazwą Thompson. W 1989 roku do produkcji wszedł nowy model, kieszonkowa wersja wzoru 1911A1, pod nazwą ZG-51 lub "Pitbull". Prócz pistoletów A-O produkuje szeroką gamę akcesoriów do "rasowych" sportowych pistoletów na bazie wzoru 1911 - powiększone skrzydełka bezpiecznika oraz zaczepy zamkowe, wydłużone bezpieczniki chwytowe chroniące rękę strzela przed "gryzieniem" przez kurek, "kominy" zakładane na gniazdo uchwytu, ułatwające trafienie magazynkiem do otworu i wiele innych.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.