Augustyn Suski (ur. 8 listopada 1907 w Szaflarach, zm. 26 maja 1942 w KL Auschwitz), poeta i działacz ruchu ludowego; założyciel Konfederacji Tatrzańskiej.
Szkołę średnią ukończył w Nowym Targu, następnie studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje utwory publikował w Gazecie Podhalańskiej i kwartalniku Marchołt. Tematyka utworów poetyckich związana jest kulturą regionu, a publicystyka dotyczy spraw wsi.
Wykładał na uniwersytetach ludowych, należał do przedwojennego Związku Młodzieży Wiejskiej na Wołyniu. Na początku wojny został zaaresztowany; po opuszczeniu więzienia 15 maja 1941 powrócił na Podhale, gdzie założył konspiracyjną organizację Konfederacja Tatrzańska. Opracował dla niej materiały organizacyjne oraz deklarację ideową.
W wyniku przeniknięcia do organizacji prowokatora został ponownie aresztowany. Przesłuchiwany w Hotelu Palace w Zakopanem, był poddany torturom. Więziony w Tarnowie, następnie w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, gdzie zmarł z wycieńczenia.
W 60-tą rocznicę śmierci Augustyna Suskiego odsłonięto jego pomnik w rodzinnych Szaflarach. Jego imię nosi Zespół Szkół w Szaflarach. Organizowany też jest doroczny konkurs poetycki jego imienia.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.