Astra to również model samochodu osobowego produkowanego przez koncern General Motors
Astra' to zespół 12 satelitów telekomunikacyjnych należących do konsorcjum SES, znajdujący się na orbicie geostacjonarnej, nad Równikiem na następujących pozycjach:
Satelity te nadają sygnał stacji telewizyjnych i radiowych do odbiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, zarówno w przekazie analogowym jak i cyfrowym.
W przekazie cyfrowym stacje nadają z szybkością transferu 27500 kB/s i 22000 kB/s z korekcją błędów 3/4.

Obecnie najwięcej programów nadawanych jest z satelitów na pozycji 19,2°E. Z satelit tych nadają też polskie programy telewizyjne i radiowe.

przekaz cyfrowy

przekaz cyfrowy

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.