Artur_Zawisza -

Artur Zawisza (ur. 30 marca 1969 w Lublinie), polski polityk prawicowy, konserwatysta, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W latach 80. podczas nauki w liceum instruktor podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego. W 1993 po studiach został asystentem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Marka Jurka.
W 1997 przygotowywał edycję gazety "Nasz Dziennik". W latach 1997 - 1999 był dyrektorem gabinetu politycznego ministra Wiesława Walendziaka, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 1998 - 2000 był sekretarzem generalnym ZChN. W latach 2001-2002 członek Przymierza Prawicy. W roku 2001 został doradcą ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza M. Ujazdowskiego.
Od 23 września 2001 poseł na Sejm RP IV kadencji. Został wybrany w okręgu wyborczym numer 20 składającym się z powiatów grodziskiego, legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego. Jest członkiem sejmowych komisji gospodarki i finansów publicznych oraz przewodniczącym polsko Członek Zarządu Głównego partii Prawo i Sprawiedliwość.

Linki zewnętrzne

Strona internetowa posła Artura Zawiszy
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.