Antykomunizm to polityka zwalczania komunizmu poprzez wykazanie jego słabości w rywalizacji z systemem kapitalistycznym zarówno poprzez metody przemocy jak i propagandy. Uprawiana m. in. przez Adolfa Hitlera, Benitio Mussoliniego, Józefa Piłsudskiego, Francisco Franco, Mohameda Suharto, Ronalda Reagana. W III RP formacja antykomunistyczna dąży do pozbawienia byłych wysokich funkcjonariuszy PZPR dostępu do władzy (często za pomocą lustracji czy wręcz dekomunizacji).
  • Antykomunizm po komunizmie, red. Jacek Kloczkowski, Ośrodek Myśli Politycznej i Księgarnia Akademicka Wydawnictwo Naukowe, Kraków 2000 (wybór artykułów).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.