Anna_Lindh -

Anna Lindh (urodzona 19 lipca 1957 - zmarła 11 września 2003) szwedzka polityk partii socjaldemokratycznej. Pełniła funkcję ministra środowiska w latach (1994–1998) i ministera spraw zagranicznych w rządzie Görana Perssona, od 1998 aż do śmierci. Ugodzona nożem przez Mihajlo Mihajlovića, Szweda serbskiego pochodzenia 10 września 2003 roku, w czasie gdy bez osobistej ochrony robiła zakupy w domu towarowym. W wyniku odniesionych ran, mimo dwóch zabiegów operacyjnych, zmarła następnego dnia.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.