Anna Bańkowska, działaczka socjaldemokratyczna, od 2004 posłanka Socjaldemokracji Polskiej (posłanka od 1989 roku, wcześniej PZPR i SLD).
Urodzona 30 kwietnia 1946 roku w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim. Jest absolwentką Wydziału Handlowo-Towaroznawczego Wyższej Szkoły Ekonomicznej. W marcu 2004 roku wraz z grupą posłów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy na czele z Markiem Borowskim założyła nową partię - Socjaldemokrację Polską. Jest posłanką od 1989 roku (X kadencja Sejmu PRL, I-IV kadencja Sejmu RP). Pełni funkcję przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.