Ankieter w socjologii osoba w prowadząca wywiad kwestionariuszowy z respondentem, zazwyczaj jest to badacz, albo osoba wybrana przez niego do badań. Ankieter zazwyczaj sam ustala na podstawie specjalnych wytycznych listę adresową respondentów, lub co jest obecnie rzadko spotykane, ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych otrzymuję adresy osób, z którymi ma przeprowadzić wywiad. Przy przeprowadzaniu wywiadów ankieter posługuje się specjalnym kwestionariuszem, zwanym często ankietą.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.