Andrew Lewis Goram (ur. 13 kwietnia 1964 w Bury, Anglia) to były piłkarz, grający na pozycji bramkarza. Grał dla Oldham i Hibernianu, ale został zapamiętany jako piłkarz Glasgow Rangers. W 2001 został wybrany przez kibiców Rangers najlepszym bramkarzem klubu wszech czasów. Po okresie gry w Rangers krótko grał w Motherwell F.C., Notts County, Sheffield United F.C., Queen of the South i Coventry City, a nawet w Manchesterze Utd.
Goram rozpoczął grę w Oldham jako nastolatek i w klubie tym spędził siedem lat, zanim w 1987 zakupił go edynburski Hibernian. W 1991 został sprzedany do Rangers za sumę miliona funtów; z klubem tym zwyciężył dziewięć tytułów mistrza Szkocji z rzędu i był czołową postacią półfinalisty Pucharu Mistrzów w 1993.
Był także ważnym graczem szkockiej kadry narodowej, zaliczając w niej 43 występy, jednakże sadzanie go na ławce w ważnych turniejach zmarnowało mu miedzynarodową karierę.
Zakończył swoją karierę w Queen of the South; dzisiaj jest zagorzałym fanem Rangersów oraz trenerem bramkarzy w Airdrie United.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.