Andrzej Celiński (urodzony 26 lutego 1950 w Warszawie), polski polityk związany z Socjaldemokracją Polską, wcześniej z SLD i Unią Demokratyczną.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Społecznych. Był członkiem KSS KOR i członkiem NSZZ Solidarność. W latach 1988-1990 był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie oraz uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu. W latach 1989-1993 był senatorem związanym z Obywatelskim Klubem Parlamentarnym, potem z Unią Demokratyczną. W latach 1993-1994 był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. W 1999 roku związał się z SLD, później został wiceprzewodniczącym partii. Od 19 października 2001 roku do 6 lipca 2002 roku był ministrem kultury w rządzie Leszka Millera. W marcu 2004 r. wraz z Markiem Borowskim współtworzył partię Socjaldemokracja Polska. Do Sejmu został wybrany w okręgu wyborczym numer 20 składającym się z powiatów grodziskiego, legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego. Zasiada w Sejmowej Komisji Śledczej zajmującej się sprawą Orlenu.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.