Andrzej Arendarski (ur. 15 listopada 1949 w Warszawie), polski działacz polityczny i gospodarczy, minister w rządzie Hanny Suchockiej.
W 1972 ukończył studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, następnie pracował przez rok jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie. W latach 1973-1977 odbył studia doktoranckie w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1981. Od 1977 pracował kolejno jako starszy asystent i adiunkt w Instytucie Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN. Od końca lat 80. działacz instytucji gospodarczych, w latach 1990-1992 prezes Krajowej Izby Gospodarczej. W lipcu 1992 został powołany na stanowisko ministra współpracy gospodarczej z zagranicą w gabinecie Hanny Suchockiej. W październiku 1993 powrócił do funkcji prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.
Był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, od 1980 działał w "Solidarności" (kierował komisją zakładową w swoim instytucie). Z ramienia Solidarności znalazł się w Sejmie w 1989 i był członkiem Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Od 1989 był również członkiem władz (w tym wiceprzewodniczącym) Kongresu Liberalno-Demokratycznego i z ramienia tej partii został ponownie wybrany na posła w 1991. W parlamencie pracował w Komisji Handlu i Usług oraz Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą; mandat poselski pełnił do 1993. Później był m.in. działaczem Stronnictwa Demokratycznego, w 2002 stanął na czele partii (pozostającej do 2005 w koalicji z Partią Centrum).
Publikował w pismach drugiego obiegu przed 1989, m.in. w "Kierunek Solidarność", "KOS", "Tu i Teraz".
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.