Andreas Khol (ur. 14 lipca 1941 w Bergen, Niemcy), polityk austriacki.
Studiował prawo na Uniwersytecie w Innsbrucku (1963 obronił doktorat prawa); 1969 habilitował się na Uniwersytecie w Wiedniu. Wieloletni działacz Austriackiej Partii Ludowej, z jej ramienia od 1983 deputowany do parlamentu (Nationalratu).
Od października 1999 do lutego 2000 sprawował funkcję drugiego wiceprzewodniczącego Nationalratu; od grudnia 2002 przewodniczący parlamentu (zastąpił na tym stanowisku Heinza Fischera). W związku ze śmiercią prezydenta Klestila dwa dni przed upływem kadencji w lipcu 2004, sprawował od 6 do 8 lipca obowiązki prezydenta. 8 lipca przekazał urząd wybranemu już w kwietniu H. Fischerowi.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.