Alvaro Magana, Álvaro Alfredo Magańa Borja (1927 - 10 lipca 2001), polityk Salwadoru, prezydent w latach 1982-1984.
Studiował prawo na uniwersytecie w Salwadorze oraz prawo i ekonomię w USA. W 1960 mianowany ministrem budownictwa, następnie pracował w Organizacji Państw Amerykańskich w Waszyngtonie; w latach 1968-1981 był dyrektorem banku. 1981 współzakładał partię Akcja Demokratyczna.
Od kwietnia 1982 do czerwca 1984 sprawował tymczasowo funkcję prezydenta Salwadoru; jego nominacja na to stanowisko była kompromisem pomiędzy kilkoma dominującymi ugrupowaniami politycznymi w Salwadorze.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.