Alicante -
Alicante - miasto w Hiszpanii, jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym, połączony koleją z Madrytem i Murcią, od której oddalony jest o 74 km.
Alicante leży u stóp skalistej góry, na której wznosi się starożytna twierdza. Klimat w zimie bardzo łagodny. Z grobli portowej rozciąga się piękny widok na miasto i na wzgórze usiane pałacami.
Od 718 do 1250 należało do Maurów, w 1304 przeszło od Kastylii do Aragonii. Oblegane w 1709 i 1812 przez Francuzów, w 1873 przez federalistów. Od 1982 stolica prowincji o tej samej nazwie w ramach Kraju Walencji.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.