Luis Alfredo Palacio Gonzales (ur. 22 stycznia 1939 w Guayaquil), polityk ekwadorski, od kwietnia 2005 tymczasowy prezydent.
Studiował medycynę w Guayaquil, następnie w USA (w Cleveland, Ohio i St. Louis, Missouri). Specjalista kardiologii, wykładał na wydziale medycznym uniwersytetu w Guayaquil. Pełnił funkcję ministra zdrowia w gabinecie prezydenta Sixto Durána-Balléna (1992-1996).
W 2002 był kandydatem na wiceprezydenta Ekwadoru przy osobie Lucio Gutiérreza; po zwycięstwie Gutiérreza w wyborach prezydenckich został zaprzysiężony na wiceprezydenta 15 stycznia 2003. Kongres Ekwadoru powierzył Palacio obowiązki prezydenta po odsunięciu Gutiérreza od władzy 20 kwietnia 2005.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.