Alfredo Felix Cristiani Burkard (ur. 22 listopada 1947 w San Salvador), polityk Salwadoru, prezydent w latach 1989-1994.
Od 1984 związany z Narodowym Sojuszem Republikańskim ARENA, założonym przez Roberto D'Aubuissona jako przeciwieństwo partyzanckiego Liberalnego Frontu Narodowego Farabundo Marti (FMNL). Jako jeden z liderów ruchu ARENA doprowadził do wstąpienia w jego szeregi zarówno rolników, jak i oligarchów ziemskich i biznesmenów. W 1989 zastąpił oficjalnie D'Aubuissona (zmuszonego do odejścia przez USA) na czele ARENA i został prezydentem Salwadoru, w miejsce Jose Napoleona Duarte.
Jako prezydent podjął rozmowy z przedstawicielami FMNL. Po zamordowaniu sześciu aktywnych politycznie jezuitów prezydent uznał winę armii i zapowiedział daleko idące reformy wojska; przy wsparciu ONZ udało się zawrzeć porozumienie między stronami walk w Salwadorze w 1992. Zgodnie z konstytucją, zabraniającą reelekcji, Cristianiego zastąpił w 1994 nowy prezydent, Armando Calderon Sol, również polityk ARENA.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.