Akumulator - ogniwo lub zespół ogniw elektrochemicznych wielokrotnego użytku. Zamienia odwracalne zjawiska chemiczne na energię elektryczną prądu stałego.
Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez przyłożenie do jego zacisków zgodnie z jego biegunowością źródła prądu stałego. Wartość prądu ładowania oraz czas ładowania jest określany przez producenta. Zwykle dla tradycyjnych akumulatorow prąd ładowania wyrażany w amperach [1] wynosi 0,1 pojemności wyrażanej w amperogodzinach [2], czas ładowania zaś - 14 h.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.