Ahmet Necdet Sezer, (ur. 13 września, 1941 w Afyon, Turcja), turecki polityk, prezydent Turcji. Türkiye Büyük Millet Meclisi (Wielka Rada Narodowa Turcji) wybrała go w 2000 roku na prezydenta kraju. Tym samym zastąpił on na stanowisku Süleymana Demirela.
Sezer jest pierwszym prezydentem w historii Tucji, który nie był przywódcą wojskowym lub też politycznym. W przeszłości sprawował funkcję przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego Turcji, po długiej karierze prawnika i sędziego. Prezydentem został 16 maja 2000 roku. Wspiera tureckie dążenia do członkostwa w Unii Europejskiej.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.