Agenda 2000 - poprzedzony przez tzw. Białą Księgę (7 lutego 1995), a opublikowany przez Komisję Europejską 18 lipca 1997 r. pakiet reform, który zawierał dwie podstawowe grupy zagadnień: Co w środku
  • opinie Komisji Europejskiej dotyczące wniosków o członkostwo w UE 10 państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz Cypru. Opinie przyjęte później przez Radą Europejską w Luksemburgu 12/13 grudnia 1997 były podstawą decyzji rozpoczęcia 30 marca 1998 rokowań akcesyjnych z państwami określanymi mianem grupy luksemburskiej.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.