Agamemnon -
Agamemnon - postać z mitologii greckiej. Syn Atreusza, brat Menelaosa, mąż Klitajmestry, ojciec Ifigenii, Elektry i Orestesa. Był królem Myken i Argos oraz naczelnym wodzem wyprawy Greków na Troję. Dla przyjaznych wiatrów gotów był poświęcić życie Ifigenii, za co został zamordowany przez swoją żonę i jej kochanka Egista, a pomszczony przez syna Orestesa i córkę Elektrę
Agamemnon jest jednym z głównych bohaterów Iliady, tragedii Ajschylosa Agamemnon i innych dzieł literackich (np. "Grób Agamemnona" Juliusza Słowackiego).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.