Abraham Maslow (ur. 1 kwietnia 1908 – zm. 8 czerwca 1970), amerykański psycholog, autor teorii hierarchii potrzeb. Jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej i psychologii transpersonalnej.

Biografia

Urodził się w Nowym Jorku jako najstarsze z siedmiu dzieci rosyjskich Żydów przybyłych do Stanów Zjednoczonych. Pomimo braku wykształcenia, rodzice nalegali by najstarszy syn studiował prawo. Posłuszny rodzicom, Abraham rozpoczął studia na City College of New York.
Szybko jednak przeniósł się na University of Wisconsin, gdzie w 1930 roku otrzymał tytuł bakałarza a w 1931 r. magistra, by w 1934 r. obronić doktorat. Rok później powrócił do Nowego Jorku dalsze badania kontynuował na Columbia University.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.