Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez papieża Jana Pawła II. Przypada w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to tzw. niedziela biała.
Według prywatnych objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej ustanowienia tego święta żądał sam Pan Jezus i dał obietnice związane z nim. Przypada na zakończenie nowenny do Miłosierdzia Bożego rozpoczętej w Wielki Piątek.
Niektóre fragmenty "Dzienniczka" mówiące o święcie Miłosierdzia Bożego:
"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia" (299)
"W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszcenia win i kar..." (699)
"...pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn (...) nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków."
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.