Wyślij / drukuj

Woda odgrywa przewodnią rolę w organiźmie człowieka. 65% ciała ludzkiego to woda.


Aby Organizm mógł swobodnie funkcjonować musi codziennie przyjmować 2 litry płynów w różnej postaci. Może to być sok, może też byc Mleko lub Kakao, zupa,herbata,a może to tez być Piwo w kazdym bądź razie aby to było w stanie ciekłym. Woda i jej produkty są konieczne dla organizmu ze względu na zawarte w niej minerały, Witaminy i różne Składniki odżywcze. Organizm sam da nam znać jakich płynów potrzebuje.


2 litry jest to najmniejsza Granica w normalnych warunkach. Zdarza się czasem, że wykonujemy ciężką prace, dużo biegamy, gimnastykujemy się, wtedy tez musimy tej wody wypić więcej. Więcej wody wypijamy też latem Niż zimą, poniewaz w upalne dni Woda z nas uchodzi w postaci potu.


Woda nie spełnia tylko funkcji odżywczych, ale również używamy jej do utrzymywania higieny. Higiena to: częste mycie swego ciała, a przede wszystkim dłoni. Spożywanie jedzenia brudnymi rękoma stwarza duże zagrożenie zachorowania. Czysta wodą zmywamy i obficie płukamy naczynia z których spożywamy posiłek. W czystej wodzie pierzemy też nasze ubrania.


Gdyby nie było wody, nie byłoby życia.
Portal Zgapa.pl nie jest odpowiedzialny za treści materiałów w tym także komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.
Inne Wypracowania znajdziesz na tej stronie