Czytaj więcej"/> Drukuj
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (WDiNP UW) - drugi co do liczby studentów wydział Uniwersytetu Warszawskiego kształcący ok. 6 tysięcy studentów w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym na pięciu kierunkach.

Historia

W 1953 powołano do życia Wydział Dziennikarstwa, potem przekształcony w Studium Dziennikarstwa
W 1967 na Wydziale Filozofii powstał Instytut Nauk Politycznych, opierając się na kadrach istniejącego wcześniej jako jednostka pozawydziałowa Studium Nauk Politycznych.
W 1968 oba kierunki weszły w skład nowoutworzonego Wydziału Nauk Społecznych, wraz z filozofią, socjologią i ekonomią. W 1975 utworzono samodzielny WDiNP, w ramach którego funkcjonowały dwa instytuty: Nauk Politycznych oraz Dziennikarswa. Później powstały jeszcze Instytut Stosunków Międzynarodowych (1976) oraz Instytut Polityki Społecznej, jednak nie prowadziły one samodzielnych kierunków studiów, a jedynie specjalności w ramach kierunku nauki polityczne.
Polityka społeczna zaistniała jako samodzielny kierunek w 1987. Stosunki międzynarodowe dołączyły do niej w 1991. W roku akademickim 2004/05 pierwsi studenci rozpoczęli naukę na międzyinstytutowym kierunku europeistyka.

Struktura

Budynki

Znajdują się w Warszawie pod następującymi adresami:

Dziekani

Znani pracownicy

Znani absolwenci

Linki zewnętrzne

Oficjalna strona WDiNP
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-10-23 23:35:39