Czytaj więcej"/> Drukuj
Rottweiler - jedna z ras psów.
Rottweiler jest psem spokojnym,o zrównoważonym usposobieniu. Jest zawsze czujny. Bardzo łatwy w układaniu i szkoleniu. W czasie nauki jest pojętny i wytrwały. Łatwość i podatnośc na szkolenie wymaga jednak odpowiedzialnego traktowania, gdyż w przeciwnym razie można go zepsuć. Samce mają tendencje do dominacji.
Rottwiler jest psem zwykle przyjaznym w stosunku do domowników. Mimo jego masywnej budowy jest bardzo spokojny i wrażliwy. Dawniej Rottweilery były psami pasterskimi oraz pomocnikami rzeźników, którzy znając predyspozycje swych psów wieszali im przy obrożach sakiewki z monetemi gdzie na pewno były bezpieczne. Rottwailer jest psem głównie ludzi, którzy naprawdę znają się na tej rasie.
Wzorzec rasy
UWAGA: Na podstawie Rozprządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy. (Dz. U. Nr 159, poz. 1051) utrzymywanie psa tej razy wymaga zezwolenia właściwego organu gminy.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-09-19 14:33:14