Czytaj więcej"/> Drukuj
Radio Piotrków - lokalna stacja radiowa z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, obejmująca swoim zasięgiem mniej więcej dawne województwo piotrkowskie.
Założone 1 czerwca 1992 roku przez Tomasza Stachaczyka przy współpracy Wojciecha Dąbrowskiego oraz Janusza Surmy. Początkowo nadające na amatorskim sprzęcie zmontowanym z przeróżnych urządzeń elektronicznych na częstotliwości 70,1 MHz. Od 1993 roku na częstotliwości 69,9 MHz. W marcu 1994 oficjalna ocena dotychczasowej działalności i planów programowych. Sukces potwierdzony otrzymaniem 31 marca 1994 koncesji na nadawanie wśród pierwszych 16 pozwoleń dla stacji lokalnych. Na drugie urodziny świętowano już jako legalna rozgłośnia. Z tej okazji Radio Piotrków zorganizowało trzydniowe święto (koncerty, pokazy pirotechniczne, imprezy sportowe). Uroczystości te dały początek oficjalnym Dniom Piotrkowa, które organizowane są odtąd co roku na początku czerwca. Od 1 stycznia 2000 stacja nadaje tylko w górnym paśmie UKF na częstotliwości 98,2 MHz.
Stacja nadaje przez 24 godziny na dobę. Obecnie w radiu realizowanych jest wiele audycji m.in. Jedna z najstarszych w kraju "Lista przebojów Radia Piotrków". Inne popularne pozycje to "Stan Wyjątkowy" - audycja szczególnie popularna wśród młodzieży w której skład wchodzi KLP czyli Krótka Lista Przebojów, "Muzyczny wehikuł czasu" - przypominający dawne przeboje czy "Muzyka miasta" - program o hip-hopie kontunuujący tradycje "Lirycznej mafii". Poza tym w radiu co godzinę nadawane są informacje z kraju i ze świata, informacje lokalne oraz sytuacja na drogach w regionie.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-12-05 22:44:22