Czytaj więcej"/> Drukuj
zmiany interfejsu w Windows Me są kosmetyczne.

Windows Me (Millennium Edition) to 32-bitowy system operacyjny z graficznym interfejsem użytkownika (GUI), wyprodukowany przez firmę Microsoft. Jego premiera miała miejsce 14 września 2000 roku.
Windows Me to kontynuacja linii 95-98-98SE, a najczęstszymi zmianami są nowe wersje programów takich jak Internet Explorer (w Me otrzymujemy wersję 5.5) oraz wprowadzenie programów Windows Media Player 7 (patrz Media Player) mającego być alternatywą dla popularnego programu RealPlayer, oraz Movie Maker, czyli prostego edytora filmów. Większość tych programów można było ściągnąć za darmo z Internetu.
Największą zmianą w stosunku do poprzednich wersji było usunięcie dostępu do linii poleceń DOS-a. Miało to świadczyć o dojrzewaniu systemu Windows, uważanego przez wielu sceptyków za prymitywną nakładkę graficzną na system DOS, i jednocześnie scalić system. Niestety, okazało się, że graficzne narzędzia (m.in. do administracji systemem) nie były w pełni wystarczające i nie mogły w pełni zastąpić swych DOS-owych poprzedników.
Mimo kilku innowacji, m.in. mechanizmu przywracania stanu systemu, krytycy, podobnie jak w przypadku poprzednika (Windows 98), uznali Me za niewielkie uaktualnienie, będące posunięciem marketingowym.
Pierwszy system posiadający opcję Przywracanie Systemu, dzięki czemu system mógł zostać przywrócony do stanu w określonym czasie. Pomysł się sprawdził, został przesunięty do Microsoft Windows XP
Następca Millenium Edition to Windows XP Home, pierwszy system domowy oparty na jądrze Windows NT.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-02-27 07:32:36