Czytaj więcej"/> Drukuj
Murckowski Amatorski Klub Sportowy "MAKS" – jako zarejestrowane zrzeszenie istnieje od 1999 roku, choć jako nieformalna grupa aktywnych sportowo ludzi działała od połowy lat 90. XX wieku.
Brak możliwości rekreacyjnych w najbliższej okolicy, oraz nostalgia za istniejącym w Murckach w latach 60. i 70. klubem, w którym istniały sekcje hokejowa (I liga) i piłki ręcznej (II liga) nawet na najwyższym poziomie krajowym, przyczyniły się do zainicjowania wspólnego aktywnego spędzania czasu.
Klub działa na kilku płaszczyznach. Istnieją dwie aktywne sekcje sportowe (amatorskie): hokeja na lodzie i siatkówki, które uczestniczą corocznie w rozgrywkach lig amatorskich.
Klub jest organizatorem najstarszej Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie, grającej od października do kwietnia, w której grają bądź grały zespoły z Katowic, Sosnowca, Bytomia, Tychów, Gliwic, Kędzierzyna-Koźle. Dumą klubu jest także działalność na rzecz dzieci i młodzieży, inicjowanie turniejów siatkówki plażowej, tenisa stołowego, a przede wszystkim wspólnych cotygodniowych wypadów na lodowisko, gdzie jest możliwość nauki jazdy na łyżwach i pogrania w hokeja. Za sprawą klubu powstaje w Murckach prosta baza obiektów sportowych. Powstało boisko do siatkówki plażowej, oraz (jeżli pogoda pozwala) naturalne lodowiska.
Klub posiada swoją oficjalną witrynę internetową [1]
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-02-26 07:21:29