Czytaj więcej"/> Drukuj
Jacek Bąk (ur. 24 marca 1973 w Lublinie), znany polski piłkarz, reprezentant Polski, uczestnik turnieju finałowego mistrzostw świata 2002.
Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Motorze Lublin, gdzie w pierwszym zespole zadebiutował w wieku zaledwie 16 lat; dwa sezony później stał się podstawowym zawodnikiem. Następnie przeniósł się do drużyny Lecha Poznań, gdzie już w pierwszym sezonie wywalczył tytuł mistrza Polski; dobre występy Bąka zostały zauważone przez ówczesnego trenera reprezentacji Polski Andrzeja Strejlaua, który dał szansę debiutu młodemu piłkarzowi w meczu z Cyprem.
Latem roku 1995 Bąk przeszedł z drużyny Lecha do Olympique Lyon - pobyt w czołowej drużynie francuskiej ekstraklasy nie był dla niego zbyt udany ze względu na liczne kontuzje. Z pomocą przyszli jednak działacze RC Lens, którzy najpierw wypożyczyli, a później wykupili polskiego piłkarza. Ten odpłacił im się wieloma dobrymi występami, szczególnie w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów.
Jacek Bąk regularnie występuje w Polskiej reprezentacji, zaliczając również występy na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii i walcząc obecnie o awans do Mundialu w 2006.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-04-16 09:35:58