Czytaj więcej"/> Drukuj
Heidelberg -
Heidelberg - miasto w Niemczech w Badenii-Wirtembergii, w regionie Rhein-Neckar-Odenwald, położone nad rzeką Neckar.
Liczba mieszkańców wynosi 142,7 tys. (czerwiec 2004), a powierzchnia miasta to 108,8 km².

Zabytki i atrakcje turystyczne

Heidelberg -
Heidelberg jest znanym centrum turystycznym znanym z najstarszego w Niemczech uniwersytetu, założonego w roku 1386. (Choć najstarszym niemieckojęzycznym uniwersytetem była Praga, ze względów politycznych, w przewodnikach turystycznych pierwszeństwo w Niemczech objął Heidelberg.) Nieodłącznym elementem tego miasta są jego korporacje akademickie a w szczególnosci Corps'y. Miasto jest także miejscem licznych festiwali i targów. Terminarz regularnych imprez:

Historia

Przypuszcza się, że pierwszą osadę na terenach dzisiejszego Heidelbergu założyli ok. II wieku p.n.e. Celtowie. W czasach rzymskich powstała tu twierdza, świątynia i most. Najstarsze wzmianki w dokumentach o Heidelbergu pochodzą z roku 1196. W okresie od XIII wieku do roku 1720 miasto było siedzibą rodu Wittelsbachów i stolicą Palatynatu reńskiego.
Jako jedno z nielicznych miast niemieckich, Heidelberg uniknął zniszczeń wojennych w czasie drugiej wojny światowej, a po wojnie znajdowała się tu kwatera główna sił zbrojnych USA w Europie. W zamachu bombowym dokonanym przez Frakcję Czerwonej Armii zginęło 3 żołnierzy USA, a kilku innych zostało rannych.

Miasta partnerskie

Linki zewnętrzne:

Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-11-28 05:52:19