Czytaj więcej"/> Drukuj
Game boy (jap.:ゲーム ボーイ) to nazwa przenośnych ręcznych konsol do gier produkcji japońskiej firmy Nintendo. Pierwsza tego typu konsola powstała w roku 1989. Pierwsza konsola była dość dużych rozmiarów, a jej ekran mógł wyświetlać tylko cztery odcienie szarości.
Gameboy -

W 1996 roku pojawiła sie mniejsza wersja tej konsoli znana jako Game Boy Pocket, jednak dalej konsolka wyświetlała tylko obraz czarno-biały. Dzięki poprawieniu wyświetlacza nie było już "efektu duchów". W Japonii w tym samym czasie powstał Game Boy Light, który podświetlał miniaturowy wyświetlacz konsolki podczas gry w ciemności. Niestety, dystrybucja obejmowała tylko Japonię i objęła, w przybliżeniu, 1000 sztuk.
19 listopada 1998 roku Nintendo zaprezentowało zupełnie nową wersję swojej konsolki, czyli Game Boy Color. Była to konsolka z kolorowym wyświetlaczem, mogącym wyświetlić jednocześnie 65 spośród palety 32 768 kolorów. Właśnie na tą konsolkę powstały takie gry jak Pokémon Gold czy Silver.
Jednak na tym Nintendo nie poprzestało, w 2001 roku świat ujrzała konsola Game Boy Advance. Wersja ta charakteryzowała się innym kształtem, teraz konsolkę trzymało się poziomo. Wyświetlacz potrafił wyświetlić wiele tysięcy kolorów.
Najnowsza wersja konsolki to Game Boy Advance SP z 2003 roku. Dodano w niej podświetlenie ekranu, którego brakowało w poprzednich wersjach, oraz baterie litowo jonową. Dzieki temu nie trzeba już zmieniać w niej baterii, tylko doładowuje się je ładowarką.

Dane techniczne konsoli Game Boy Advance

Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2020-09-19 14:32:16