Czytaj więcej"/> Drukuj
Düsseldorf -
Düsseldorf to miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.
Jest to jedno z większych z miast północnych Niemiec, o dużym znaczeniu gospodarczym. Düsseldorf, który po drugiej wojnie światowej przeżył fazę przyśpieszonego rozwoju, jest siedzibą wielu niemieckich koncernów przemysłowych.

Dane podstawowe

Historia

Pierwsza wzmianka historyczna o miejscowości (jako Dusseldorp) pochodzi z roku 1135; prawa miejskie zostały nadane w roku 1288. W roku 1380 Düsseldorf stał się siedzibą władców księstwa Berg, w roku 1815 stał się częścią państwa pruskiego. W roku 1946 miasto stało się stolicą nowo utworzonego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Rozwój demograficzny miasta

Polityka lokalna

Zabytki

Niektóre z zabytków miasta to:

Gospodarka

Duże znaczenie mają centrale koncernów ubezpieczeniowych takich jak ARAG i Grupa Ergo (m.in. Victoria Versicherung). Inne znaczące koncerny z siedzibą w mieście to ThyssenKrupp, E.ON (energetyka), Henkel (chemia) i Metro AG (handel). Swoją centralę na Niemcy ma w Düsseldorfie zarówno firma Novell jak i wiele koncernów japońskich.
Po Frankfurcie Düsseldorf mieści drugą w Niemczech liczbę banków. W mieście działają liczne agencje reklamowe, firmy doradcze i duże kancelarie adwokackie.
Targi Collections Premieren Düsseldorf (CPD) uchodzą za największe targi mody na świecie.
O znaczeniu gospodarczym miasta świadczy fakt, że codziennie dojeżdża do niego do pracy z okolicznych miejscowości ok. 250 tys. osób.

Linki zewnętrzne

Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-02-28 08:36:43